KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15029207

nr 1502 9207

Hans Pröls

(1888-1969), Tyskland

Oljemålning, Alplandskap med hus. Signerad. Olja på pannå, 27x27 cm, yttermått inklusive ram: 46x46 cm

Hans Pröls, tysk bildkonstnär född i München 1888, död 1969 i Stockholm.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 14 november 2022
kl 20:38:56

12/11 17:42:02 1      Vinnande bud

Hans Pröls

Läs mer om Hans Pröls